Published by: Игорь Князев 05.02.2023

Георгій Іванович Шаповалов

Г. І. Шаповалов

Шаповалов Георгій Іванович. Народився 27 червня 1945 року в с. Гурівці Козятинського району Вінницької області.

Є автором понад 200 наукових праць, багатьох журнальних і газетних публікацій з давньої історії краю, розвитку судноплавства на Дніпрі. Досліджуючи багато років давню історію судноплавства на теренах України, останнім часом зосередився на впливі судноплавства на духовну культуру давнього населення України. Результатом цього стало видання праць "Походження українського тризуба, або як поєдналися якір і хрест", "Знак Рюриковичів не тризуб, а якір-хрест" та інші.

Шаповалов Г.І. є засновником і постійним членом редакційної колегії щорічника "Старожитності степового Причорномор'я і Криму", що з 1991 видається музеєм спільно з історичним факультетом ЗНУ. З 2001 року - відповідальний редактор науково-теоретичного щорічника "Музейний вісник", який видається управлінням культури облдержадміністрації та краєзнавчим музеєм. У 1996 р. Шаповалов Г.І. за конкурсом був обраний начальником управління культури Запорізької обласної державної адміністрації. Наприкінці 1998 року він повертається на посаду директора Запорізького державного обласного краєзнавчого музею.

Георгій Іванович співпрацює з видавництвом "Дике Поле" майже від початку його заснування. Монографії: "Кораблі віри: Судноплавство в духовному житті стародавньої України" (1997 р.), "Судноплавство в духовності стародавньої України" (2001 р.), а також "Український тризуб" (2008 р.) видавалися в "Дикому Полі".


Сусідні публікації:
← Петро Андрійович Аршинов↑ Наші АвториВолодимир Павлович Супруненко →