Published by: Игорь Князев 20.03.2023

Прочитать чи подивитись?

Сприйняття інформації у вигляді візуальних образів і читання - це два різні способи обробки інформації.

Коли ми сприймаємо інформацію у вигляді візуальних образів, наш мозок обробляє її як єдине ціле, і ми можемо швидко виявити закономірності, взаємозв'язки, зовнішні характеристики об'єктів.

Читання, з іншого боку, передбачає обробку інформації в лінійній, послідовній манері. Ми читаємо слова і речення в певному порядку, і наш мозок обробляє інформацію послідовно. Читання вимагає більше зусиль і концентрації, що тренує мозок і веде до розвитку уяви, правильного формулювання думок і правильного їх викладу.

Одна з переваг сприйняття інформації у вигляді зорових образів полягає в тому, що воно може бути швидшим і ефективнішим, ніж читання. Однак читання незамінне для отримання деяких видів інформації, наприклад, письмових інструкцій або докладних пояснень будь-яких явищ, опису складних абстрактних понять, наукових праць. І, на даному етапі розвитку людства, коли кількість літератури просто непорівнянна з кількістю візуального контенту, читанню, як отриманню глибоких знань у всіх сферах життя, альтернативи немає.

Ну, а загалом і в цілому, і візуальні образи, і читання мають свої сильні та слабкі сторони, і те, який із них кращий, залежить від типу поданої інформації, а також від стилю навчання та вподобань і можливостей людини.
 

Игорь Князев


Сусідні публікації:
← Чи довго лишилось жити книжковим видавництвам?↑ Думки вголосЧи варто читати книжки? →