Published by: Игорь Князев 01.03.2023

ISBN


Що таке ISBN і навіщо він потрібний

ISBN (The International Standard Book Number, Міжнародний стандартний номер книги)— унікальний номер книжкового видання, який ставиться на книгах і брошурах незалежно від способу їх виробництва, розповсюдження, тиражу та обсягу. ISBN супроводжує видання, починаючи з його виготовлення. Видавництво набуває номерів ISBN для своїх видань у Книжковій Палаті України.

Книжкова Палата — це державна установа, яка здійснює контроль за роботою кожного офіційно зареєстрованого в ній видавництва (номер держ. реєстрації «Дикого Поля» зазвичай вказано наприкінці книги, поряд з адресою).

Видавництво обов`язково звітує перед Книжковою Палатою про присвоєні номери за стандартною формою, в якій, зокрема, повідомляє про мову видання, обсяг, тираж, друкарню, номер замовлення та терміни видання.

Якщо книзі присвоєно ISBN, то видавництво виконує поштове розсилання обов`язкових екземплярів. Кількість екземплярів залежить від типу видання та коливається в межах 14-17 примірників (зазвичай 16). Декілька екземплярів видавництво обов`язково передає до Книжкової Палати. Там видання зберігається вічно (до речі, це ще одна функція цієї установи), і книга обов`язково буде зареєстрована у системі державної бібліографії – у «Книжковому Літописі». (Авторка статті відвідала Книжкову Палату України та була вражена побаченим – такі ВЕЛИЧЕЗНІ томи!)

Як формується вартість оформлення вихідних даних? Сучасні українські реалії такі, що Видавництво оплачує за ISBN Книжковою Палатою. Оплачує поштове розсилання. Оплачує власне перевірку та оформлення вихідних даних. Оплачує присвоєння шифрів бібліотечної класифікації.

Номер ISBN не обмежується видавничим оформленням книги. ББК та УДК, авторський знак також є невід`ємною частиною будь-якого книжкового видання. Крім того, видавництво контролює розміщення копірайту (©) – знака охорони авторського права, вказує обсяг видання, рік та кількість сторінок.

Для чого я про це пишу? Щоб Ви, шановний Авторе, розуміли: якщо Ви написали та самостійно зверстали у Wordі ваш твір і навіть знаєте, як його надрукувати у достатній кількості, – це лише початок шляху… у видавництво.

Ми чекаємо на Вас!

Лариса Рябоконь, технічна редакторка


Сусідні публікації:
← Анотації↑ АвторамПанікувати зарано! →